Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

 Facebook - Wydawnictwo Serafin

Z Maryją i Ojcem Pio o uczynkach miłosiernych co do duszy i ciała - Roman Rusek OFMCap, Barbara Podgórska

Oferta Wydawnictwa SERAFIN
24.9
PLN
Z Maryją i Ojcem Pio o uczynkach miłosiernych co do duszy i ciała - Roman Rusek OFMCap, Barbara Podgórska
in_stock
Dostępność:
dostępny
Wysyłka:
24 godziny
Cena: 24,90 zł
Cena netto: 23,71 zł
Cena detaliczna: 29,90 zł
egz.
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

4262

Producent:
-

Wierzyć w Boga oznacza wierzyć w Jego miłosierdzie, wierzyć w Tego, „który jest miłosierny i litościwy”. Jezus, dając odpowiedź uczniom Jana na pytanie, czy jest Mesjaszem, powoływał się na dzieła miłosierdzia: „Niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci zostają oczyszczeni i głusi słyszą; umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię”.

Swoich uczniów zobowiązywał: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”, co wyjaśniał św. Paweł: „Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili”.

W sposób najpełniejszy i wyjątkowy patronką i matką wszystkich dzieł i uczynków miłosierdzia jest Najświętsza Maryja Panna. Rozważając Jej tytuły i przymioty wymienione i wyśpiewywane w XII-wiecznej Litanii Loretańskiej, zbliżamy się do Niej nie tylko jako do Matki Łaski Bożej, Uzdrowienia chorych, Ucieczki grzeszników, Pocieszycielki strapionych, Wspomożenia wiernych, ale także szczególnego Źródła Bożego Miłosierdzia. Również życie i dzieło św. Ojca Pio jest szczególnym znakiem miłosierdzia Boga. Oddany Bogu i bliźnim bez końca jaśnieje jako wzór heroicznego życia. Książka jest dedykowana wszystkim jego modlitewnym grupom.

Dane techniczne

stron 282
format 154 x 220 mm
oprawa miękka
ISBN 978-83-63243-61-6
wydawca Wydawnictwo SERAFIN
data dodania do księgarni 03.11.2016

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl